Haber

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, bugün gerçekleştirilecek Kadir Gecesi münasebetiyle tebrik mesajı yayınladı.

Başkan Esat Öztürk’ün yayınladığı mesajda; “Bereketi ve mağfireti ile evlerimize ve gönüllerimize konuk olan on bir ayın sultanını bugün uğurluyoruz. Bu mübarek konuğumuzu uğurlamanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Bir yandan da Rabbimiz’in “Bin aydan hayırlı” dediği, Kuran’ın inmeye başladığı Kadir Gecesi’ne ulaşmanın huzur ve mutluluğu içindeyiz.

Kadir gecesi, Rahman’ın mağfireti ile insanları, Kuran’ın nuruyla insanlığı buluşturan eşsiz bir gecedir. Bu mübarek gecede asrın felaketinde şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralarımızın tez zamanda sarılması ve bir daha böyle felaketlerin yaşanmaması için dua edelim. Kadir Gecesi’nin izzetini yücelten Kur’an-ı Kerim’in evrensel mesajları bu gece inmeye başlıyor.

Rabbimiz bir ömre bedel olan bu geceyi müminler için bir rahmet kapısı ve bir umut pınarı olarak ihsan etmiştir. Bu gece yapmamız gereken, ömrümüzün sermayesinden tükettiğimiz günlerin hesabını vermektir. Hata ve günahlarımızdan, kusur ve kusurlarımızdan tövbe edip Rabbimizi hoşnut edecek bir hayat yaşamaya azmetmektir. Kuran’ın indirildiği bu geceden faydalanarak, aklımızı ve kalbimizi Kuran’a bağlayalım. Kırgınlıkları, dargınlıkları, kin ve nefreti bir kenara bırakalım, hoşgörü, dostluk ve kardeşliğimizi artıralım. Bu duygu fikirlerle m Milletimizin ve tüm İslam Aleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, Ramazan Bayramı’nı sağlık, huzur ve inanç içinde geçirmesini Rabbimden niyaz ediyorum.” terimleri kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu