Teknoloji

ChatGPT artık “kendi dilini oluşturdu”

ChatGPT’nin yetenekleri sizi hâlâ etkilemiyor veya korkutmuyorsa, OpenAI’nin sohbet robotu kendi dilini icat ettiBir kez daha düşünme ihtiyacı hissedebilirsiniz.

Şu anda ChatGPT’nin en büyük sınırlamalarından biri, geçmiş konuşmaları hatırlayamamasıdır. Bununla birlikte, bazı kullanıcıların keşfettiği gibi, sohbet robotundan mevcut görüşmeyi sıkıştırmasını isteyerek ve size yeni bir görüşmede devam etmesini sağlayacak görünüşte rastgele harfler, sayılar ve semboller vererek bu sınırlamayı aşabilirsiniz. Birazcık ” ChatGPT kendi dilini oluştururolarak yorumlandı “.

Greg Fodor , 4 Nisan’da bir dizi karakteri tweetledi ve bu karakterleri kimsenin GPT-4’e girmemesini istedi. ChatGPT’nin GPT-4 sürümünde bu satırı girerseniz, chatbot, şekil değiştiren shoggoth’larla savaşan bir grup asi hakkında Lovecraft benzeri bir kısa hikaye yazıyordu. Birisi sonuçları ShareGPT’de yayınladı.

Birisi Fodor’a ChatGPT’nin oluşturduğu bu “yeni dile” ne isim vereceğini sorduğunda, Shogtongue adını önerdi.

Digital Trends tarafından bildirildiği üzere ve Jeremy Nguyen Twitter’da açıklandığı gibi, uzun bir sohbetten sonra GPT-4’ten hepsini sıkıştırmasını ve ortaya çıkan satırı daha sonra konuşmanız hiç bitmemiş gibi devam etmek için dil modeline geri beslemesini isteyebilirsiniz. GPT-4, size Fodor’un Twitter’da paylaştığı bir dizi emsal vermelidir.

Ancak bunun GPT-4’te yalnızca ChatGPT ile çalıştığını hatırlamakta fayda var. ChatGPT’nin GPT-3.5 üzerinde çalışan ücretsiz sürümüne bir dizi rastgele karakter gönderirseniz, ne yapmaya çalıştığınızı anlamaz. Ayrıca Nguyen, GPT-4 API kullanan diğer platformların da bu istemlerden nasıl yararlanılacağını anlamakta güçlük çektiğini belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu