Haber

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Medvedev’den korkutan nükleer silah açıklaması

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitri Medvedev, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “NATO ile birlikte gerçekleştirilen saldırı başarılı olursa nükleer silah kullanmak zorunda kalacağız” dedi.

Rusya’nın Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitri Medvedev, Ukrayna’nın Moskova’ya insansız hava araçlarıyla saldırmasının ardından nükleer silahlarla ilgili korkutan açıklama yaptı. Medvedev, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Düşünün ki NATO ile birlikte yürütülen taarruz başarılı oldu ve bazı topraklarımız işgal edildi. O zaman Rusya Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi hükümleri gereğince nükleer silah kullanmak zorunda kalırdık. ” Başka bir çözüm olmadığını belirten Medvedev, “Düşmanlarımız dünyanın nükleer alevler içinde kalmasına izin verilmemesi için dua etmelidir” dedi.

Nükleer tehdit ilk değil

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali boyunca nükleer tehdidini sürdüren Medvedev, Nisan ayında İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya katılması halinde Rusya’nın nükleer genişlemesi konusunda uyardı ve Eylül ayında Rusya’ya dahil bölgeleri Ukrayna’dan korumak için stratejik nükleer silahların kullanılacağını söyledi. Medvedev, Ocak ayında NATO devletlerinin Ukrayna’ya silah sevkiyatını tartıştığı dönemde yaptığı bir diğer açıklamada Rusya’nın savaştaki yenilgisinin nükleer çatışmaya yol açabileceğini söylemiş ve “Nükleer güçler kaybetmez” demişti. büyük savaşlar.” – MOSKOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu