Teknoloji

iPhone App Store’da Apple’ın Güvenliğini Övemeyeceği Sahte Kripto Para Birimi Uygulaması Keşfedildi

ABD merkezli teknoloji devi Apple, iOS ekosistemini övmek istediğinde genellikle güvenlik hakkında konuşuyor . Şirket, App Store’daki uygulamaların güvenilir olduğunu söyleyip duruyor. Ancak bu tezin pek de doğru olmadığını ortaya koyan bir gelişme yaşandı. Kripto para yatırımcılarına fiziksel ve dijital ortamda cüzdan hizmeti verilmesi. Trezoradlı şirketle ilgili olduğu iddia edilmiş ancak aslında korkunç bir amacı olan bir uygulama olduğu tespit edilmiştir.

Crypto Lawyers isimli şirketin kurucu ortakları arasında yer alan Rafael Yakobi tarafından App Store üzerinde Trezor araması yapıldığında tespit edilen kötü amaçlı hedef uygulama. ilk sıradaydı . Bu, kullanıcıların orijinalliklerinden şüphe etmelerini engelledi. Ama gerçek böyle değildi. ” Trezor Cüzdan Paketi“adlı uygulama, yatırımcıların cüzdanlarını boşaltmak için geliştirildi. Kaç kişinin kötü niyetli yazılımların kurbanı olduğu bilinmiyor.

Yüzlerce hatta binlerce yatırımcıdan bahsediliyor…

Apple, sorun ortaya çıktıktan sonra “Trezor Cüzdan Paketi”ni durdurdu. App Store’dan kaldırıldı . Sonuç olarak başvuru sayfasına ulaşamıyoruz. Rafael Yakobi, yüzlerce hatta binlerce kurban olabileceğini söylüyor. Haksızlık da değil. Çünkü Trezor, segmentteki en tanınan şirketlerden biridir. Tabii bir de geçmiş var. Benzer bir durum 2021 yılında iOS ekosisteminde ve bir kullanıcının tezine göre yaşanmıştı. 600 bin dolarhasar oluştu.

“Ben de kripto para yatırımcısıyım. Nasıl korunabilirim?”

Olay, sözde çok inançlı iOS ekosisteminde bile kötü niyetli yazılımların bulunabileceğini ortaya koyuyor. Peki bu durumda, Yatırımcı ne yapmalı? ? Aslında yanıt çok kolay. Kripto para dünyası ile ilgili bir uygulama arıyorsanız yapmanız gereken tek şey orijinal web siteleri . Örneğin; Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance veya Trezor’un resmi web sitesine giderseniz, resmi taşınabilir uygulamalar için kişileri görürsünüz. Bu prosedür ile kötü niyetli hedef yazılımlar korunabilirsin.

cihanbeyliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu