Haber

AK Parti’li Aydemir: “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığına itiraz akıl tutulmasıdır”

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adaylığı başvurusuna yapılan itirazlara ilişkin, “İrili ufaklı bütün partiler Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) geldi, itiraz ediyorlar.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylık başvurusuna ilişkin YSK’ya yapılan itirazları eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile seçimlerde rekabet edemeyeceklerini görenlerin YSK’ya başvurduklarını belirten Aydemir, şunları kaydetti:

“Oldukları gibi utanmadan siyaset yapıyorlar. Yenilgiyi kabul ettiklerini söylüyorlar. Hepsinin arkasında Sabih Kanadoğlu anlayışı var, vesayetçi bir yaklaşım var. İrili ufaklı bütün partiler YSK’nın önünde ve itiraz ediyorlar. .

“Millet İttifakını şekillendiren bir numaralı aktörün terör örgütü PKK olduğunu” ifade eden Aydemir, “Milletimize sesleniyorum onbinlerce insanımızın katilleri Millet İttifakı önünde yürüyor, Kemal Kılıçdaroğlu’nun önünden yürüyen Kemal Kılıçdaroğlu, başkan olarak ortaya konuluyor, “Ya şehitlerin yanında olacaksınız ya da teröristlerin yanında olacaksınız. Bize düşen demokrasi adına onlara tokat atmak” dedi.

“‘Sözlerinde’ bir millet yoktur”

Aydemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medyadan yaptığı “Bahar yine gelecek” sözleriyle sosyal medyadan yaptığı paylaşıma ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“Kiminle görüştü? Teröristlerle görüştü. Terör tutsağı Selahattin Demirtaş serbest bırakılacağı sözünü aldı. Sınır ötesi operasyonların durdurulacağına dair bir konuşma yaptı. Çünkü yansımalarını biliyor. millet, ilgili makamlara ve görüştüğü şahıslara ‘söz size’ diye irdeliyor, ‘Sözümüzü tutuyoruz’ HDP’nin kapatılmasına karşı çıkacağına söz verdi, FETÖ’den KHK ile ihraç edilenlere ve isteyenlere söz verdi. yurt dışına kaçanlar Türkiye’ye dönmek için.Millet nerede? Uzaklaşırlarsa yarın çok karanlık olur.Kardeşlerime sesleniyorum: Bakın gerçek yüzleri bu.”

ortakoyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu