Teknoloji

X PlayStation Konsollarının Entegrasyonu Sona Eriyor

Sony’nin yaptığı açıklamaya göre; PlayStation konsollarının X entegrasyonu Gelecek hafta sona erecek. Bu, konsolunuzdan sosyal medya hesabınıza paylaşım yapamayacağınız anlamına gelir.


İlginizi Çekebilir:  PlayStation 5 Slim Contemporary Warfare 3 Paketi Sızdırıldı


Hatırlayacağınız üzere Sony, Ekim 2019’da Facebook entegrasyonunu sonlandırmıştı. Bunun sonucunda PlayStation 4 kullanıcıları artık hesaplarını Facebook ile PSN arasında bağlayamıyor, konsollarından ekran görüntüsü, görüntü veya kupa detaylarını paylaşamıyor veya canlı yayın yapamıyordu. Facebook. Facebook sözcüsü bu durumu düzeltmek için çalıştıklarını söylese de yeni bir gelişme yaşanmadı. Şimdi X (eski adıyla Twitter) için de benzer bir durum yaşanacak. PlayStation konsollarının X entegrasyonu kaldırılıyor.

PlayStation Konsollarının X Entegrasyonu Yakında Yayınlanacak

Sony tarafından yapılan duyuruyla birlikte PlayStation 4 ve PlayStation 5’teki X entegrasyonu 13 Kasım 2023 Pazartesi günü sona erecek. Bu da tıpkı Facebook gibi ekran görüntüsü ve görsel paylaşımının X üzerinden yapılamayacağı anlamına geliyor.

“13 Kasım 2023 itibarıyla X (eski adıyla Twitter) entegrasyonu artık PlayStation 5 ve PlayStation 4 konsollarında çalışmayacak. Bu, X’te yayınlanan herhangi bir içeriğin PS5/PS4’te görüntülenmesini ve içeriğin, kupaların ve oyunla ilgili diğer etkinliklerin PS5/PS4’te yayınlanmasını ve görüntülenmesini içerir.

Japonya merkezli şirketin neden böyle bir karar aldığına dair henüz bir açıklama yok. Ancak gelişmeleri takip edeceğiz ve olası bir açıklama yapılması halinde sizleri bilgilendireceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu