Haber

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Hakkari’de hizmet odaklı siyasetin önemine vurgu yaptı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “AK Partimizin siyaseti esasen hizmet odaklıdır. Biz vatandaşlarımızdan oy isteyelim diye hizmet edeceğiz.” söz konusu.

Yeniköprü- Yüksekova Yolu T-1 Tüneli Işıklı Görüş Töreni’nin ardından Hakkari’ye giden Bakan Uraloğlu, Vali ve Belediye Başkan Yardımcısı İdris Akbıyık’ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Valilikte düzenlenen koordinasyon toplantısına katılan Uraloğlu, daha sonra Bulvar Caddesi’nde vatandaşlarla sohbet ederken, AK Parti İl Başkanlığı’ndaki partililerle görüşmeye geldi.

Bakan Uraloğlu burada yaptığı konuşmada, üzerlerindeki yük ve sorumlulukların ne kadar ağır olduğunun farkında olduklarını söyledi.

Vatandaşa en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını ifade eden Uraloğlu, “Ülkemiz birçok süreç ve aşamadan geçti. Maalesef bu ülke 15 Temmuz kalkışmasını gördü. Milletimiz gereken iradeyi gösterdi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gerekli talimatları verdi. söz konusu.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerine de değinen Uraloğlu, şunları söyledi:

“Seçim sürecinde ülkeyi yönetmeye talip olan bir kişi (CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu) seçim sürecinde çıkıp ‘Kazanırsak Rusya’ya yaptırım uygulayacağız’ diyor. O açıklamanın ardından bütün Rus turistler ülkeye girişleri durdurdu, rezervasyonlarını iptal ettiler. Bu turistlere ihtiyacınız var mı, değil mi? Ne oldu? 28 Mayıs’ta seçimler oldu kesin. Başta Ruslar olmak üzere turist akını yeniden canlandı. Onun için birçok süreçten ve adımdan geçiyoruz.”

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Hakkari’de ciddi bir oy artışı yaşandığını hatırlatan Uraloğlu, “Burada 8 belediyemiz var. Hakkari’yi de almamız gerekiyor. AK Parti’mizin siyaseti esasen hizmet odaklı. Vatandaşımızdan oy almak için hizmet edeceğiz. Yıkıcı bir deprem oldu ülkemizde. Memlekete getirilen yükler var. Tabii ki bunlara sığınmayacağız, hizmetlerimizi aksatmayacağız. Sizlerin de bize vereceğiniz güçlü destekle daha iyi hizmetler yapma azmini bulacağız.” Allah’ın izniyle.” dedi.

Vali Akbıyık ile Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Uraloğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle görüşmesinin ardından kentten ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu