Ekonomi

Türkiye’nin yeni zırhlı aracı PARS X ortaya çıktı

Silah Taşıyıcı Araçlar Projesi kapsamında 300’üncü aracın teslimatı için düzenlenen törende, Türk savunma sanayisinin önde gelen zırhlı kara aracı üreticilerinden FNSS’nin üzerinde çalıştığı 8X8 taktik tekerlekli zırhlı araç, Bir süredir gizli tutulan ve ilk kez PARS X 8X8 ismiyle sergilendi.

FNSSŞ, özelleştirilmiş, aktif, sağlam ve yenilikçi paletli ve tekerlekli zırhlı araçlar tasarlayıp üretiyor ve alanında dünyanın en iyileri arasında yer alan analizleri gerçekleştiriyor; 15 ton sınıfı paletli zırhlı araçlardan orta yük sınıfı tanklara, 4X4’ten 8X8 taktik tekerlekli zırhlı araçlara, seyyar yüzücü taarruz köprülerinden zırhlı tahkimat iş makinelerine kadar geniş bir ürün portföyüne sahiptir.

FNSS, PARS ailesi altında taktik tekerlekli zırhlı araçlar geliştiriyor ve devreye alıyor. Bu kapsamda bugüne kadar geliştirilen pek çok 4X4, 6X6 ve 8X8 araç yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösteriyor.

Yüksek hareket kabiliyeti, hızı ve koruma seviyesiyle kullanıcıları için fark yaratacak PARS X 8X8, en gelişmiş görev sistemleriyle donatılacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu