Haber

TFF C Antrenörlük Kursu Mardin’de başladı

Şehmus EDİŞ / MARDİN (İGFA) –Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Stadı’nda TFF Eğitim Sorumlusu Sercan Görgülü ve İsmail Taviş gözetiminde antrenörlük kursu başlatıldı.

Kursa 1’i bayan olmak üzere toplam 30 antrenör adayı katılmaktadır.

TUFAD Mardin Şube Başkanı Doğan Ağalday, 24 Temmuz – 02 Ağustos 2023 tarihleri ​​arasında düzenlenecek olan kursa katılanlara başarılar dilediğini belirterek, kursu Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Futbol Federasyonu iş birliği ile yürüttüklerini söyledi. türkiye futbol antrenörleri derneği.

TÜFAD Mardin Şube Başkanı Ağalday, seminere 1’i kadın 30 antrenörün katıldığını belirterek, “TFF antrenörlerimiz antrenör arkadaşlarımıza eğitim veriyor. Buradaki eğitimler çok önemli. Buradaki amaç Türk antrenörlerin başarı yüzdesini artırmak. ve futbol.Buradan alınan bilgiler sporcularımıza iletilecektir.”
TÜFAD Mardin Şubesi’nin eğitime büyük önem verdiğini belirten Ağalday, “Futbolda antrenörler olmazsa olmazdır, antrenörler hem antrenör, hem anne hem de babadır. Bu nedenle antrenörlerimizin yeni bilgilerle güncellenmesi açısından antrenmanlar çok önemli.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu