Haber

Tekirdağ Valisi Yıldırım’dan “24 Kasım Öğretmenler Günü” mesajı

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 24 Kasım Öğretmenler Günü hasebiyle ileti yayımladı.

Vali Yıldırım, iletisinde, öğretmenliğin özverili, sabırlı ve hoşgörülü olmayı gerektiren saygın bir meslek olduğunu, çocukları, gençleri iş hayatına ve toplumsal hayata hazırlayan öğretmenlerin kutsal bir vazifeyi icra ettiğini belirtti.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir, gençler de öğretmenlerin eseridir” diyerek, öğretmenlik mesleğinin değerini vurguladığını aktaran Yıldırım, şunları kaydetti:

“Ülkemizin memleketler arası alanda daha da güçlü bir formda temsil edilmesi hiç kuşkusuz güzel yetişmiş insan gücüne bağlıdır. Bu da geleceğimizin teminatı, göz bebeğimiz olan çocuklarımızın nitelikli bir eğitim almasıyla mümkündür. Bu manada en büyük misyon de öğretmenlerimize düşmektedir. Öğretmenlerin bu misyonu en âlâ formda gerçekleştireceğine ve devletimizi-milletimizi daha ileriye götürme konusunda her türlü fedakarlığı yapacağına inancım tamdır. Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu kutsal görevi yerine getirirken şehit düşen ve hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor; sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere yol gösteren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu