Haber

Samsunspor ile 52 Orduspor FK, depremzedelere destek için maçta karşı karşıya geldi.

SporToto 1. Lig gruplarından Yılport Samsunspor ile TFF 3. Lig gruplarından 52 Orduspor FK, karşılaşmada Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen depremzedelerle karşı karşıya geldi.

Erdem Mertoğlu, Sezgin Şahbaz ve Mehmet Şenkaya’dan oluşan hakem üçlüsünün yönettiği Yılport Samsunspor-52 Orduspor FK maçı, Samsun 19 Mayıs Stadı’nda oynandı. Geliri depremzedelere bağışlanan maç için yaklaşık 1800 bilet satıldı.

Samsunspor’un 2-0 üstünlüğü ile tamamlanan karşılaşmanın ilk yarısı Samsun ekibinin 5-0’lık galibiyetiyle sona erdi.

Yılport Samsunspor Teknik Müdürü Hüseyin Eroğlu, maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, 52 Orduspor FK takımına maç taleplerini geri çevirmedikleri için teşekkür etti.

Bugünün birlik olma zamanı olduğunu ve bunu göstermeleri gerektiğini vurgulayan Eroğlu, “Bir felaket yaşandı. Hepimiz çok üzgünüz. Türkiye’nin iki köklü kulübünün Karadeniz dayanışması için oynaması çok önemli ve değerli. Bu felaketten birbirimize sarılarak, destek olarak çıkacağımıza inanıyorum” dedi. dedi.

52 Orduspor FK Teknik Müdürü Ahmet Taşyürek de anlamlı düzenleme için teşekkür ederek, “Bir Hataylı olarak depremler ve aileler adına şükran borçluyum” dedi. sözünü kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu