Haber

Kılıçdaroğlu, ‘Aday mısınız’ sorusunu yanıtsız bıraktı?

Serkan Alan – Ceren Bayar

ANKARA – Millet İttifakı liderlerinin cumhurbaşkanı adayı meselesini ele aldığı 12. toplantısı tamamlandı. Altı başkanın cumhurbaşkanı adayını açıklamak için Pazartesi gününü işaret ettiği toplantının ardından Saadet Partisi’nden ilk ayrılan isim ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener oldu.

Masanın adayı olduğu söylenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplantı çıkışında gazetecilerin “Aday mısınız” sorusunu yanıtsız bıraktı. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da görüşmenin tamamlanmasının ardından Saadet Partisi’nden ayrıldı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, gazetecilerin adaylık sorusuna “Pazartesi” yanıtını verirken, SAADET lideri Temel Karamollaoğlu, “Pazartesi görüşürüz inşallah” sözlerini kullandı.

İKİ BAŞKAN PARTİ YÖNETİCİLERİYLE GÖRÜŞECEK

CHP ve ÂLÂ Partisi liderleri Kılıçdaroğlu ve Akşener, görüşmenin ardından partilerinin genel merkezine gitti. Her iki liderin de genel merkezlerinde yöneticilerle kısa değerlendirme toplantıları yapması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu