Haber

Kemalpaşa’ya iki yeni mezarlık alanı

Kemalpaşa’nın içi n iki yeni mezarlık alanı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kemalpaşa’daki mezarlık alanına ilişkin talepler üzerine çalışma başlattı. Mevcut mezarlık alanındaki doluluk oranının yüzde 90’a ulaşması üzerine Bayramlı Köyü Muhtarlığı tarafından yeni mezarlık alanı belirlendi. İlçedeki Cennetbahçe Mezarlığı alanının genişletilmesi için de bakanlık onayı bekleniyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, talep üzerine Kemalpaşa’da iki mezarlık alanı için çalışma başlattı. İlçe merkezinde definlerin yapıldığı Cennet Bahçe Mezarlığı’nın genişletilmesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis kararı alındı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın onayının ardından merkezdeki mezarlık alanı genişletilecek.

Bayramlı’ya yeni mezarlık alanı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kemalpaşa Bayramlı Köyü Muhtarlığı’nın yeni mezarlık talebini de inceledi. Köydeki mevcut mezarlığın doluluk oranının yüzde 90’a ulaşması nedeniyle muhtarlığın gösterdiği alan için kurumlardan görüş alındı. Kurumların onayının ardından Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylanan imar planları askıya alındı. Bayramlı Köyü’nün yeni mezarlık alanı ara verme süresinin ardından belli olacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-aralik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu