Haber

Elbistan Depremi Mağdurunun Yıkılan Evine ‘Hasar Yok’ Raporu Verildi

HABER: TAMER ARDA ERSİN – Kamera: FURKAN DEMİR

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde yaşayan Mitat Kaymak’a depremde yıkılan evi için ‘hasarsız’ raporu verildiği ortaya çıktı. E-Devlet’ten raporu gösteren Kaymak, “İtiraz dilekçemizi verdik. 10 gün oldu bekliyoruz. ‘Yetkililer gelecek, bakacaklar’ diyorlar. Kimse gelmedi, bakan yok.” Mitat Kaymak’ın babası Doğan Kaymak, “Sağlıklıysa ‘sağlam’, bozuksa ‘çürük’ bildirsinler.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin ardından yaralar sarılmaya çalışılıyor. Ancak çadır kentlerde yaşam, soğuk ve şartlar nedeniyle zor. Bunlardan biri de geceleri eksi derecelerin görüldüğü Elbistan’da Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde kurulan çadırkent. Burada vatandaşlar geceleri soğuktan korunmak için çadırlarında kurdukları sobayı sürekli yanık tutmak zorunda ve bunun için nöbet tutuyorlar.

Çadır kentte kalan Mitat Kaymak, depremde yıkılan evinin ‘hasarsız’ raporu verildiğini belirterek, şunları söyledi:

“Kümbet’te oturuyorum. Sadece temel görünüyor (telefonunda evinin fotoğraflarını göstererek). Aslında dört katlı bir konut. Tamamen harabe. Ancak girdiğimde ‘hasarsız’. .İtiraz dilekçemizi verdik.10 gün oldu bekliyoruz.’Yetkililer gelecek bakacaklar’ diyorlar.Ne ziyaretçi geldi ne de bakan.”

Yıkılan evinin e-Devlet’ten ‘hasarsız’ raporunu gösteren Kaymak, “Pasaportum, kimliğim falan hepsi içinde. İkametgahım da orada. Her şeyim orada. 10 gün oldu bekliyoruz. analiz.”

Mitat Kaymak’ın babası Doğan Kaymak, çadırda yaşamanın zorluklarını aktararak, oğlunun ailesiyle birlikte kaldığı çadırı gösterdi. Oğlunun konutunun bulunduğu ve depremde yıkılan 4 katlı binaya verilen ‘hasarsız’ raporuna tepki gösteren Kaymak, “‘Burası sağlam’ diyorlar. Burada da ışık tutuyoruz. çadırkentte soba. 4 aile bir yerde yaşıyor.”

“KARTUŞA ‘KÖK’, KÖK’E ‘KÖK’ RAPORU VERİYORLAR”

Doğan Kaymak, çadırların soğuk olduğunu ve aşağıdan da soğuk olduğunu belirterek, “Altımız buz, şu an buz, isterseniz göstereyim. 4-5 kez soba yakıyoruz. Uyuyoruz” dedi. giyinik. Soyunmak yok. “Korkuyorlar. Ya bizi sağlam bir yere götürsünler ya da gelip evlerimizi kontrol etsinler. Sağlıklı iseler ‘sağlam’, çürüklerse ‘çürük’ bildirmelidirler. Kanıtı ‘çürük’, çürümüşlüğü de ‘sağlam’ veriyorlar” dedi.

gulagachaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu