Haber

Çorum’da 200 Çocuğa Bisiklet Hibesı

Çorum’da İsviçre merkezli Çocuklar İçin Gülümse Uluslararası Çocuk Derneği tarafından 200 çocuğa bisiklet hediye edildi.

Bisikletler, Çorum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle Vali Mustafa Çiftçi ile Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve Dernek Başkanı Emine Taş Duran tarafından çocuklara dağıtıldı.

Çiftçi törende, daha önce de Çocuklar İçin Gülümse Uluslararası Çocuklar Derneği aracılığıyla Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde depremzedelere bisiklet hediye ettiklerini söyledi.

Dernek yöneticilerine katkılarından dolayı teşekkür eden Çiftçi, “‘Yetim gülerse dünya güler’ diye bir söz vardır. Çocukları güldürmeyi de önemsiyoruz. Çocukların yüzünü güldürebilsek ne mutlu bize. bugünün çocukları.” söz konusu.

Başkan Aşgın da dernek yöneticilerine yardımlarından ve çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Çocuklar İçin Gülümse Dernek Lideri Emine Taş Duran, derneklerinin İsviçre’de 5 anne tarafından kurulduğunu, dünyanın mazlum farklı coğrafyalarında okullar ve rehabilitasyon klinikleri yaptırdıklarını, özellikle yetimleri yalnız bırakmadıklarını kaydetti.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin kendilerini de yaraladığını kaydeden Duran, şunları kaydetti:

“O günden bu yana yardımlarımız aralıksız devam ediyor. Bugün de desteklerini esirgemeyen Valimiz Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanımız Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür ediyoruz. Bir nebze de olsa çocuklarımızın yüzünü güldürebildiysek ne mutlu bize.”??? ????

haberosmancik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu