Haber

Çin lideri Xi: Gazze ve Ukrayna’daki taraflardan birini desteklemek gerilimin artmasına neden olur

Çin cumhurbaşkanı Xi Jinping, Almanya Şansölyesi Olaf ScholzVideo konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda “İster Filistin-İsrail çatışması ister Ukrayna krizi olsun, sorunu kökünden çözmek için güvenlik konularını daha derinlemesine düşünmemiz, ortak, kapsamlı, işbirlikçi ve sürdürülebilir güvenlik kavramına bağlı kalmamız ve yaratılmasına yardımcı olmamız gerekiyor. dengeli, etkili ve sürdürülebilir bir güvenlik mimarisi.”Bu kelimeyi kullandı.

Si,Diğer ülkelerin güvenlik alanının daraltılması, çatışan taraflardan yalnızca birinin desteklenmesi ve diğer tarafın meşru taleplerinin göz ardı edilmesi bölgesel dengesizliğe, çatışmaların büyümesine ve tırmanmasına yol açacaktır.”not etti.

‘Çin ve Avrupa çatışmaları çözmeye kararlı olmalı’

Çinli lider, “Çin ve Avrupa, çatışmaların çözümünde, gerilimlerin azaltılmasında ve bölgesel barış ve güvenliğin desteklenmesinde olumlu bir rol oynamalı.”söz konusu.

diğer taraftan Olaf ScholzAlmanya’nın Filistin-İsrail çatışması ve Ukrayna krizine karşı tavrını anlatıyor Çin ile yakın işbirliği umududiye ifade etti.

haber-eflani.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu