Haber

Çanakkale’de kuvvetli fırtına uyarısı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi

Çanakkale’de yarın saatteki suratı 90 kilometreye ulaşması beklenen fırtına nedeniyle eğitime bir gün orta verildi, kamu kurumlarında çalışan engelli, gebe ve kronik rahatsızlığı bulunan çalışanın müsaadeli sayılması kararlaştırıldı.

Çanakkale Valiliğinden yapılan açıklamaya nazaran, bölgede tesirli olan kuvvetli lodosun, bu geceden yarın akşam saatlerine kadar vilayet genelinde yer yer saatte 90 kilometre ve üzeri süratte, kuvvetli fırtına biçiminde esmesi bekleniyor.

Olumsuz hava şartları ve meteorolojik varsayımlar nedeniyle vilayet genelindeki resmi ve özel tüm eğitim ve öğretim kurumlarında eğitime 1 gün orta verilmesinin kararlaştırıldığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

“Kamu kurumlarında çalışan gebe işçiler ile engelli ve kronik hastalığı bulunan işçi 21 Kasım’da bir gün mühletle idari müsaadeli sayılacaktır. Kuvvetli rüzgar, fırtına ve tam fırtınanın oluşturabileceği çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması ehemmiyet arz etmektedir. Ayrıyeten Vilayet Afet Müdahale Planında misyonlu bulunan çalışma kümelerinin işçi, taşıt ve ekipman olarak müdahale için hazırlıklı bulunmaları gerekmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu