Haber

Bülent Kuşoğlu: Yerel seçimler Kemal Kılıçdaroğlu ile yapılacak

Türkiye 28 Mayıs’ta sandık başına gitti ve seçimini yaptı.

Böylece CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu siyasi hayatındaki 12. seçim yenilgisini almış oldu.

Bu mağlubiyetin ardından koltuğu sallanan Kılıçdaroğlu’nun yerine başkanlık koltuğuna farklı isimlerin aday olacağı söylendi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ‘değiştirmek’CHP Küme Lideri Özgür Özel, davetleri yaparken adaylığını resmen açıkladı.

“Kılıçdaroğlu’nu aday göstereceğiz ama CHP’de bu yarış adil yapılacak”

Sözcü TV’de Deniz Zeyrek ve Saygı Öztürk’ün konuğu olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Kılıçdaroğlu’nun yerel seçimlerde devam edeceğinin sinyallerini verdi.

Geçenlerde katıldığı bir televizyon programında, “Kongre için aday mısınız?”sorusuna cevap vererek, “Aday olmadım, aday oldum”İfadelerini kullanan Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözleri hakkında konuşan Kuşoğlu, şunları söyledi:

“(Kılıçdaroğlu) Partinin bir kesimi mutlaka aday gösterecek. Geçmişte de böyleydi. Aday çıkaracağız ama CHP’de bu yarış çok adil yapılıyor. Herkes aday olabilir, oldu. geçmişte.”

“Kılıçdaroğlu’nun görevi Millet İttifakı ve CHP’yi bozmadan seçime götürmek”

Kuşoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın kurucusu ve düzenleyicisi olarak bir misyonu daha var. Millet İttifakı’nı ve CHP’yi seçime kadar ayırmadan yönetmek. Seçime kadar, hiç değilse seçime kadar. Sürmek.”

“Kılıçdaroğlu ile seçim yapılacak”

“Kılıçdaroğlu ile seçim yapılacak, anlaşıldı değil mi?”Soruyu yanıtlayan Kuşoğlu, şunları söyledi: “Şu anda çok görünür.”söz konusu.

2021’de partisinin Ankara Çankaya ilçe binasının açılışında yaptığı konuşmada Kuşoğlu, seçime 2 yıl kala Kemal Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı adayı olarak sundu, “Değerli genel başkanımız, adayımız, cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun sevgi ve saygılarını iletiyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu