Ekonomi

Binance, Silvergate’ten zarar görmediğini söylese de kripto paradaki düşüş devam ediyor

Investing.com – Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Çarşamba günü Silvergate Capital’in (NYSE: ), çökmesiyle sarsılan müşterilerin sinirlerini yatıştırmayı umarak etkilenmediğini söyledi.

Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng ZhaoSilvergate’in faaliyetlerini durduracağını söylemesinden kısa bir süre sonra “Binance’in Silvergate’te varlık kaybı yok.”tweet attı.

Silvergate, birkaç büyük kripto borsasına geleneksel bankacılık hizmetleri sundu. FTX’in çöküşünün ardından bir varlık sınıfı olarak kriptodan büyük kaçış, Silvergate’in kripto müşterilerinin kendi müşterilerinin itfa taleplerini karşılamak için bankadan para çekmelerine neden olduğunda, şirket tahvil portföyünde feci kayıplar yaşadı.

Cowen’deki analistler, kalan ABD merkezli kripto borsalarının Silvergate tarafından sunulan hizmetlerin yerini almasının zor olacağını kaydetti. Büyük bankalar muhtemelen yasal riskten kaçınırken, daha küçük bankalar Silvergate’i mahveden likidite riskinden kaçınabilir.

Tasfiye kararı kripto para fiyatlarına yeni bir darbe vurdu ve bitcoin Düştükten sonra yavaş yavaş 21.651 dolara toparlandı. bir ayın en düşük seviyesine. Coinbase (NASDAQ: MADENİ PARA), İsyan Platformları (NASDAQ: İSYAN) ve MicroStrategy (NASDAQ: MSTR.

İstemciler aynı zamanda platformdaki birçok ticaret faaliyetini temizlemek için kullanılan yerel belirteçtir. Binance USD paralarını çekmeye devam ettiler. Ödenmemiş piyasa değeri geçen ay yarıya inerek 8 milyar doların biraz üzerine çıktı ve FTX’in çöküşünden bu yana üçte iki oranında düştü.

Binance’in ABD operasyonları, diğerleri gibi geçmişte Silvergate ile çalıştı. Ancak zamanla alaka düzeyini azaltmış görünüyordu. Reuters geçen ay Binance.US’nin 2021’in ilk çeyreğinde Silvergate’ten Silvergate dışındaki hesaplara 400 milyon dolardan fazla aktardığını bildirdi. Rapor, varlık transferinin Binance’in offshore operasyonları tarafından başlatıldığına dair tez açısından dikkate değerdi, bu Zhao’nun gücünü zayıflatacak bir şeydi. Binance.US’nin düzenlemeye tabi olmayan yan kuruluşundan bağımsız olarak çalıştığına dair tekrarlanan argümanlar.

O zamanlar Binance.US’un CEO’su olan Reuters. Catherine Coley‘dan gelen bir mesaja atıfta bulundu.

Haberde konuya aşina bir kişi; Binance Finans Müdürü Susan LiBinance.US Silvergate hesabına erişimi olduğu belirtilmiş ve 2021 tarihli bir Binance.US belgesinde Silvergate, o dönemde Binance.com tarafından kontrol edilen bir ödeme kanalı olarak tanımlanmıştı.

Binance, Reuters’e bu bilgilerin “eski” olduğunu söylese de ayrıntı vermedi.

Yazar: Geoffrey Smith

gundogmusajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu