Ekonomi

Bank of America: Bankacılık sektörü hisseleri ABD seçimlerine kadar talep görmeye devam edecek

Bank of America (BofA) analistleri, Amerika Birleşik Devletleri seçimleri yaklaşırken bankacılık sektörü hisselerinin performansı için cesaret verici göstergeler gözlemliyor.

Raporda, seçimlerin borsa sonuçları üzerinde önemli bir etkiye sahip olabileceği vurgulanırken, özellikle Meksika ve Hindistan’daki hisse senetlerinin geçen hafta beklenmedik seçim sonuçlarına verdiği tepkilere değiniliyor.

BofA, hükümet politikalarında, vergi yasalarında ve ekonomik genişlemenin hızında potansiyel değişimler beklediklerinden, önümüzdeki ABD seçimlerinin de benzer şekilde yatırımcıların ruh halini etkileyeceğini öngörüyor.

Bank of America’nın tarihsel analizi, “yatırımcıların seçim dönemlerinde bankacılık sektörü hisselerini tutmaktan fayda sağladığını” gösteriyor.

Son sekiz Birleşik Devletler seçim dönemindeki (1992’den bu yana) eğilimleri inceleyen analistler, bankacılık sektörü hisselerinin seçimlerden önceki sekiz dönemin altısında (Mayıs sonundan itibaren) ortalama %2,9’luk bir artışla değer kazandığını ve S&P 500 endeksinin performansını yüzde 2,6 puan aştığını tespit etti.

Bu olumlu tablo seçimlerin ardından da devam etmiş, bankacılık sektörü hisseleri seçimlerden iki ay sonra değerlendirilen sekiz dönemin yedisinde değer kazanarak ortalama %6,7’lik bir artış göstermiş ve bir kez daha S&P 500’ün performansını 4,3 puan aşmıştır.

Sonuç olarak BofA, bankacılık sektörü hisselerine ilişkin olumlu bir bakış açısını ifade ederek, “Büyük bir ekonomik karışıklık olmaması durumunda, ABD seçimlerine kadar bankacılık sektörü hisselerine yönelik güçlü bir talep bekliyoruz” dedi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş olup editör incelemesinden geçmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu