Teknoloji

Apple, müşterilerine tasarruf mevduatı hesabı seçeneği sunmaya başlıyor

Tüketici doları için finansal kurumlar arasında artan rekabetin ortasında Apple, ortağı Goldman Sachs Group Inc (GS.N) ile Pazartesi günü duyurduğu yeni bir yüksek getirili mevduat hesabıyla ABD’li tasarruf sahiplerini çekmeye çalışıyor.

ELMA CİHAZLARI TASARRUF İÇİN BANKAYA DÖNÜŞECEK

Apple, Apple Card kullanıcılarının tasarruf hesaplarından %4,15 veya ulusal ortalamanın 10 katı kazanabileceğini belirtirken, Federal Mevduat Sigorta Kurumu’nun Mart ayı verilerine göre tüketicilerin bankalarındaki tasarruflardan ortalama %0,37 kazandığını gösteriyor. hesaplar.

Bölgesel ve küçük bankalar, yeni hesap açmak için daha yüksek oranlar ve nakit ikramiyeler gibi promosyonlar sunarak mevduat için rekabet ederler.

Bu atılımlar, Mart ayında Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın iflaslarının ardından sarsılan tüketicilerin milyarlarca doları küçük borç verenlerden bankacılık devlerine taşımasının ardından geldi.

Apple’ın oranının, Goldman’ın dijital tüketici bankası Marcus’ta bir çevrimiçi tasarruf hesabı için sunduğu %3,9’dan daha yüksek olduğu biliniyor.

KAYNAK: HABER7

andirin-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu