Haber

Ankara Büyükşehir’den ‘Koru’ ile proje

ANKARA (İGFA) – Ankaralılar Caddesi üzerinde yıllardır atıl durumda olan boş arazide; Kapalı otoparktan süs havuzlarına, seyir teraslarından amfi tiyatroya kadar pek çok donatının bulunduğu meydan, vatandaşların hizmetine sunulacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, şehrin yıllardır çözülemeyen ve kangrene dönüşen sorunlarını çözerken bir yandan da vatandaşların öncelikleri ve talepleri doğrultusunda projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Fen İşleri Daire Başkanlığı, yıllardır atıl durumda olan Koru Mahallesi Ankaralılar Caddesi’ndeki alışveriş merkezleri ve restoranlarla çevrili boş alan için harekete geçti.

ABB, Koru Mahallesi sakinlerinden gelen talepler doğrultusunda, “Kapalı Otopark ve Kent Meydanı Projesi”hayata geçirdi.

Atıl durumdaki 483 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 9 bin 211 metrekarelik alana süs havuzu, su perdeleri, amfi tiyatro, seyir terasları, oturma alanları ve büfeler yerleştirilecek. Kent meydanına dönüştürülecek boş arsa.

Meydanın alt kısmında 330 adet normal araç, 23 adet elektrikli araç ve 22 adet engelli aracı olmak üzere 12 bin 952 metrekare kapasiteli kapalı otopark oluşturulacak. Kamera sistemleri, otomasyon altyapısı, havalandırma ve aydınlatma sistemleri, yangın söndürme ve acil yönlendirme ile modern ve aslına uygun bir otopark inşa edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu