Ekonomi

AKTOB’un yeni başkanı Kaan Kaşif Kavaloğlu oldu

Kundu tesisleri alanındaki meclis heyetinin Osman Ayık, Ahmet Barut ve Yusuf Hacısüleyman’dan oluştuğu toplantıda, yönetim kurulu faaliyet raporu okundu.

Yeni yönetimin belirlendiği kurulda yapılan oylamaya tek liste ile katılan Kavaloğlu, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (AKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Kavaloğlu yaptığı konuşmada genel kurula katılan üyelere desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Son yıllarda dünyada çeşitli kriz dönemlerinin yaşandığını hatırlatan Kavaloğlu, şunları kaydetti:

“Çok ağır ve travmatik kriz dönemleri yaşadık, ciddi zorluklarla mücadele ettik. Ama bu dönemde Türk turizminin değeri anlaşıldı. Krizlerle de güçlendik, varlığımızı tüm dünyaya kabul ettirdik. Turizmde biriz, dirayetliyiz. Antalya ve Türkiye olmadan dünya turizmi olmaz. Rakiplerimize bunu kanıtladık.”

Kavaloğlu, bundan sonraki dönemde turizmi temsil etmek için AKTOB’un önceki dönem başkanları ve yönetimi ile iş birliği içinde çalışacaklarını vurguladı.

“Satış öncesi iyi”

TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, Kavaloğlu’nu tebrik ederek, AKTOB eski Başkanı Erkan Yağcı’ya çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Turizmde 3 yılı geride bıraktığını kaydeden Çorabatır, şunları kaydetti:

“Bu yılı çok iyi rakamlarla tamamladık. Önümüzdeki yıla ilişkin beklentimiz Türkiye genelinde iyi olsa da rehavete kapılmamamız gereken bir döneme giriyoruz. Ülkeler arasında çok çetin bir rekabet olacak. satış ve pazarlama yönünde olmak.Maliyetlerimizin arttığını düşünürsek önümüzdeki yıl çok daha dikkatli hareket etmemiz gerekiyor.”

Çorabatır, verilere göre Türkiye’nin her bölgesinde turizmde ön satışların iyi bir seviyede ilerlediğini belirterek, tüm tesislerin 1 Ocak’tan itibaren devreye girecek işletme belgesini alması gerektiğini söyledi.

AKTOB’un yeni yönetim kurulunda ise Ece Tonbul, Selçuk Aydın, Mehmet Tümbül, Ramazan Kara, Zafer Alkaya, Murat Kalaycı, Hasan Ali Ceylan, Ahmet Çevik, İbrahim Yaşar, Mehmet Ali Karamancı, Nihat Vural, Tolga Kilit , Burak Bayaz ve Fatih Caner. Süleyman Güneş, Ülkay Atmaca ve Ali Şahin Denetim Kurulu üyeleri olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu