Haber

ABD Başkanı Biden, Polonya’ya Düşen Füzeyle İlgili Konuştu: “Rusya’dan Fırlatılmış Olma İhtimali Düşük”

ABD Lideri Joe Biden, Polonya’ya düşen ve iki kişinin ölümüne neden olan füze hakkında konuştu. Biden, füzenin Rusya’dan atılmış olma ihtimalinin düşük olduğunu söyledi. 

Polonya’ya kaynağı bilinmeyen bir füzenin düştüğü ve 2 kişinin hayatını kaybettiği bildirilmişti

Polonya’nın Ukrayna hududunda bulunan Przewodow köyüne, kaynağı bilinmeyen bir füzenin düştüğü ve 2 kişinin hayatını kaybettiği bildirilmişti. Bunun akabinde Polonya Ulusal Güvenlik Komitesi acil toplanmış ve ‘askeri birliklerin savaşa hazır olma durumunun artırılmasına‘ karar verilmişti. Birçok NATO ülkesi gelişmenin tasa verici olduğu istikametinde açıklamalar yapmış, olayın tüm boyutlarının incelenmesi ve pek çok detayın açığa kavuşturulması gerektiğini belirtmişti.

“Elimizdeki ilk veriler füzenin Rusya’dan atıldığı sonucunu vermiyor”

ABD Lideri Biden, G20 Önderler Tepesi için bulunduğu Bali’de konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bir gazetecinin, ‘Füzenin Rusya’dan fırlatıldığını söylemek için çok mu erken?’ sorusuna Biden, ‘Elimizdeki ilk veriler bu sonucu vermiyor. Soruşturma tamamlanana kadar net bir şey söyleyemem ancak füzenin Rusya’dan fırlatılmış olma ihtimali düşük görünüyor.’ yanıtını verdi. Biden ayrıca Rusya’nın Ukrayna’nın kritik altyapısına saldırdığını dile getirerek, ‘Rusya’nın yaptıkları tamamıyla vicdansızlıktır‘ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu